Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MŁODZIEŻ bezpłatnie pomaga MŁODZIEŻY. Korepetycje na wyciągnięcie ręki!

Utworzono dnia 26.03.2024

Grupa licealistów z III LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej oraz I LO im. Mikołaja Kopernika w Żywcu stworzyła projekt społeczny w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii - "HETO - Help in Education and Teaching, Opportunity for better learning". Celem ich działań jest pomoc w nauce dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych z Bielska-Białej, Żywca i okolic. Patronat nad tą inicjatywą objął Wójt Gminy Gilowice – Pan Krzysztof Okrzesik.

W ramach swoich działań młodzi, ambitni ludzie, wraz ze swoimi rówieśnikami - wolontariuszami, udzielają darmowych korepetycji na świetlicach czy online, a także prowadzą zajęcia artystyczne różnego rodzaju. Najnowszą inicjatywą prowadzoną w ramach ich działalności są sesje nauki online przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

W tygodniu odbywają się trzy takie spotkania - z wszystkich trzech przedmiotów egzaminacyjnych: języka polskiego, matematyki, języka angielskiego. W trakcie tych bezpłatnych zajęć zapisani uczniowie mogą, wspólnie ze swoimi starszymi kolegami i koleżankami ze szkół średnich, przeanalizować przeszłe arkusze egzaminacyjne czy też poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Z zajęć tych korzystają m.in. uczniowie naszej gminy – ze szkół w Gilowicach i Rychwałdzie.

Zapisy na zajęcia odbywają się pod tym linkiem: https://forms.gle/VMQAD7z4PADocXsx7

W HETO wierzymy, że każde dziecko jest utalentowane i zasługuje na darmową pomoc w nauce w koleżeńskich warunkach, co jest celem naszego projektu. Chcemy zapewnić każdemu z nich dostęp do darmowych korepetycji przeprowadzonych przez wolontariuszy ze szkół średnich, bo przecież kto jest w stanie lepiej zrozumieć ucznia niż inny uczeń? Wierzymy, że także my - wolontariusze, jesteśmy w stanie wiele nauczyć się od dzieci, które są wszak niezwykle kreatywne i inteligentne. Chcemy, aby każde dziecko czuło, że może rozwijać swoje talenty i uczyć się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze - podkreśla zespół uczniów.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na profilach projektu na Facebooku oraz Instagramie.

Ig: https://www.instagram.com/heto_edu?igsh=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

Fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=61554695820763

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Biuletyn Informacji Publicznej

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 102

W tym miesiącu: 252

W poprzednim miesiącu: 342

Wszystkich: 34940