Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dożynki Paraflialne w Rychwałdzie

Utworzono dnia 02.09.2020

Jak ten chleb, co złączył złote ziarna
Tak niech miłość złączy nas ofiarna...

Coroczne podziękowanie za zebrane plony, to nie tylko tradycja, ale nade wszystko symbol naszej wiary i szacunku do ziemi. Warto uczestniczyć w takich wydarzeniach, jakie miało miejsce w minioną niedzielę w Rychwałdzie, gdzie nieco inaczej odbyły się DOŻYNKI PARAFIALNE organizowane przez KGW Rychwałd i KGW Rychwałdek. Pod bramy rychwałdzkiego sanktuarium dotarł korowód, w którym gospodarze dożynek oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rychwałdzie, Wójt Gminy Gilowice Pan Krzysztof Okrzesik wraz z rodziną oraz dyrektor GOK Gilowice Pani Gabriela Kolonko z rodziną, przynieśli dary oraz chleb złożony na dożynkowym ołtarzu. Mszę świętą koncelebrował Proboszcz o. Grzegorz Siwek, o. Bogdan Kocańda i o. Józef Madura. Czytania oraz psalm przygotowanie zostały przez panie z KGW oraz Annę Walatek. Piękne Słowo Boże wyjątkowo trafiło w serca wiernych odwołując się do jakości życia współczesnego człowieka i tego czym karmi swą duszę. Natomiast smakowitym akcentem na zakończenie okazało się pyszne ciasto upieczone przez Panie z KGW, które zapakowane w małe paczki rozdawano uczestnikom dożynkowej mszy.

Z naszej strony składamy serdeczne podziękowania dla Pań  z KGW Rychwałd - Bogumiły Górnej i Pani Marii Grzegorzek przewodniczącej za przygotowanie wieńca dożynkowego, udekorowanie ołtarza w tegoroczne plony, jarzyny, owoceoraz wianki wykonane przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe podczaswarsztatów bibułkarskich  oraz dla Pani Bożeny Malinka za  przekazanie na dożynkowy ołtarz przepięknie rzeźbionych metodą carvingu cukinii. Dziękujemy również za wyjątkowe zdjęcia wykonane przez Państwa Mariolę i Janusza Zyzańskich.

Warto zatrzymać się na moment w jakże dziwnym obecnie zabieganym świecie i schylić czoło w podziękowaniu Bogu za chleb nasz powszedni.

Maria Grzegorzek
Przewodnicząca KGW Rychwałd
GOK Gilowice
Organizatorzy:
KGW Rychwałd oraz KGW Rychwałdek
Fot. Mariola i Janusz Zyzańscy

 

 

 

 

 

Dożynki Parafialne w Rychwałdzie

Utworzono dnia 02.09.2020, 09:09

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny