Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacyjne przygody w Gminie Gilowice

Utworzono dnia 03.09.2019

Tegoroczne wakacyjne zajęcia z GOK i PKS „Olimpijczyk” w ramach projektu "Może morze, może las? Wakacje są dla nas!",  dobiegły końca. Wrażeń nie brakowało.  Końcem czerwca na amfiteatrze oraz na wycieczce spotykało się kilkadziesiąt dzieci, które z uśmiechem czekały na spotkania. Kolejny II etap zorganizowano w drugiej połowie sierpnia br. na boisku oraz w Amfiteatrze GRAPA – PARK w Gilowicach. Chętnych do wspólnej zabawy i tym razem nie brakowało. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Dzieci i młodzież miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych podczas kreatywnych warsztatów plastycznych. Wykonywano ramki na zdjęcia, magnesy, a starsze dzieci pokonywały kolejne rebusy i łamigłówki. Nie da się ukryć, że sierpniowe zajęcia miały charakter sportowy, począwszy od poniedziałkowych zajęć z Panią Beatę Jarzębowicz, po konkurencje zorganizowane przez pana Henryka Pasko. Rywalizowano o miano najlepszych w poszczególnych zawodach, np.: rzut lotkami, biegi na czas, tor przeszkód na czas, turniej piłkarski. Najlepsi zawodnicy otrzymali medale, nagrody, czy też dyplomy za zajęcie miejsca. Pozostali uczestnicy, także zostali nagrodzeni dyplomami za udział w wakacyjnych zajęciach z GOK i PKS „Olimpijczyk”. Nie zabrakło wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku, a na deser dzieci samodzielnie, ale także pod okiem opiekunów, wykonywały gofry z bitą śmietaną, czekoladą i owocami. W czwartkowe popołudnie uczestnicy korzystali do woli z dmuchanych zjeżdżalni i basenu z piłkami.                 W przerwie podczas zabawy, każde dziecko mogło częstować się popcornem lub watą cukrową. Zatem, było i też smacznie. Uwieńczeniem i nagrodą dla uczestników zajęć, była nieodpłatna wycieczka na Czantorię. Dzieci, niektóre po raz pierwszy, miały możliwość wyjechać kolejką linową. Po wyjeździe na górną stację kolejki, odbyła się wspólna wyprawa dla wytrwałych Szlakiem Rycerskim na Szczyt Wielkiej Czantorii (998 m.n.p.m.). Znajduje się tam wieża widokowa, z której można podziwiać piękną panoramę Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Miłą atrakcją dla uczestników okazał się tor saneczkowy, gdzie zjazdom zdało się nie być końca. Wycieczka ta zapewne była piękną turystyczna przygodą dlacałej grupy.

Wyniki poszczególnych konkurencji sportowych:

Po raz pierwszy zorganizowano zawody w bulle (były to rzuty na celność). Najlepsze okazały się: Bąk Maria, Pierniak Marcelina, Kapała Patryk i Putyra Patrycja.W turnieju piłki nożnej  wygrała drużyna: Mateusz Bryja, Patryk Kopała, Tomasz Brasse, Krystian Chorąży, Dawid Brasse.

W biegu na 50m najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych byli: Martyna Wacięga, Tomasz Brasse i Milena Wątroba.

W zestawie rekreacyjno sportowym najlepsi okazali się:

DZIEWCZYNY: Sabina Górna, Martyna Wacięga, Zuzanna Kołpak

CHŁOPCY: Tomasz Brasse, Filip Samborski i Michał Ormaniec

Zorganizowano także konkurencje: rzut lotką oraz tor zręcznościowy, w których najlepsi byli:

LOTKA: Magdalena Kania, Katarzyna Przeworczyk, Agnieszka Kłapyta

Mateusz Kapała, Filip Samborski, Oliver Gibas

TOR ZRĘCZNOŚCIOWY: Zuzanna Kolonko, Milena Wątroba, Maria Habdas, Filip Samborki, Adam Habdas, Tomasz Brasse.

Drodzy Uczestnicy I i II etapu wakacyjnych zajęć z GOK i PKS „Olimpijczyk”- w tym roku były to jedyne tego typu spotkania zorganizowane w czasie wakacji dla dzieci i młodzieży w Gilowicach, dlatego bardzo dziękujemy, że nas nie zawiedliście, że i tym razem było was tak wielu. Zabawa z Wami jest czysta przyjemnością, a Wasze uśmiechy zadowolenia, wynagradzają wszystkie starania i motywują do dalszej pracy. Natomiast Wam Rodzice, którzy zaufaliście nam po raz kolejny przyprowadzając swoje pociechy na zajęcia dziękujemy, że wybieracie aktywny, zdrowy i wspólny sposób spędzenia wolnego czasu.

Organizatorzy

Wakacyjne przygody w Gminie Gilowice

Utworzono dnia 03.09.2019, 12:04

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny