Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Reprezentanci gminy Gilowice na Dniach Powiatu Żywieckiego

Utworzono dnia 28.08.2019

 

         Podczas tegorocznych Dni Powiatu organizatorzy w wyrazisty sposób chcieli pokazać piękno Żywiecczyzny – kuchni, kultury, tradycji i przyjaźni między ludźmi. Na przekór powiedzeniu „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie"… Taka intencja przyświecała również pomysłodawcom – Radnym Powiatowym Jadwidze Jurasz oraz Michałowi Czulakowi ZAŁOŻENIA PIERWSZEGO POWIATOWEGO CHÓRU. Na deskach sceny Pod Grojcem wystąpili mieszkańcy z terenu całego Powiatu Żywieckiego. Zaprezentowano utwory góralskie i z repertuaru muzyki gospel. Ambasadorami naszej wsi była Pani Zofia Kudzia z RZPiT „Gilowianka” oraz Sołtys – Pan Andrzej Drobisz. Składamy im serdeczne podziękowania za zaangażowanie i udział w tej artystycznej inicjatywie. Na imprezie pojawiło się wielu mieszkańców, turystów, przedstawiciele władze rządowych, wojewódzkich powiatowych i samorządowych. Gminną grupę wsparł Wójt Gminy Gilowice pan Krzysztof Okrzesik, który dba o pielęgnowanie naszej tradycji, historii i kultury.

Podczas Dni Powiatu Żywieckiego, ogłoszono wyniki konkursu „Pasieka roku” oraz wyniki na „Najlepszy, tradycyjny miód Ziemi Żywieckiej”. Miło nam poinformować, iż Pan Zbigniew Gąsiorek otrzymał  I miejsce w kategorii najlepszy, tradycyjny miód wielokwiatowy i został nagrodzony przez Marszałka Województwa Śląskiego. Za pasiekę roku, Pan Rafał Kastelik otrzymał II miejsce i nagrodę ufundowaną przez wójta Gminy Gilowice, Pana Krzysztofa Okrzesika. Natomiast Pan Jan Gibas pochodzący z Jeleśni, otrzymał III miejsce i nagrodę ufundowaną przez wójta Gminy Jeleśnia, Panią Annę Wasilewicz. Z tego miejsca Zarząd Beskidzkiego Międzygminnego Koła Pszczelarzy z siedzibą w Gilowicach, składa serdeczne  podziękowania dla organizatorów oraz fundatorów nagród.

Czynny udział podczas tej imprezy miało również Stowarzyszenie „Kwiat Jesieni” z Rychwałdu, które przeprowadziło konkurs o tematyce miodu, a członkinie ubrane w stroje pszczół doskonale były piękną ozdobą pszczelarskiej części uroczystości.

Podziękowania kierujemy także Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Rychwałdu, które przygotowały potrawy regionalne do konkursu                 „Próbowacka Jodła Beskidzkiego” i otrzymały III miejsce za danie „golonko w kapuście”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 GOK Gilowice

Reprezentanci gminy Gilowice na Dniach Powiatu Żywieckiego

Utworzono dnia 28.08.2019, 08:23

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny