Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

MIODZIO warsztaty pszczelarskie dla dzieci

Utworzono dnia 23.09.2020

Słodko brzmiąca nazwa projektu „MIODZIO” realizowanego w ramach Konkursu „FIO Śląskie Lokalnie 2020”, to wyjątkowa inicjatywa lokalnego środowiska pszczelarzy i ich rodzin. Dzięki wspaniałej, nawet w dobie pandemii, twórczej współpracy z Panią Krystyną Krzak oraz kreatywnej pracy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Gilowicach, powstały rysunki i szkice związane z pszczołami i pszczelarstwem. Dzięki temu powstają wspaniałe edukacyjne materiały, a będą to edukacyjne karty do gry „PAN TRUTEŃ”, wzorowane na zasadach gry popularnego Piotrusia Pana. Materiały zgromadzone przez Pan Wojciecha Bąka opublikowane będą w folderze wraz z ciekawymi przepisami kulinarnymi przygotowanymi przez Koło Gospodyń z Rychwałdu. Wszystkie materiały edukacyjne trafią do młodych ludzi w szkołach oraz do członków Międzygminnego Koła Pszczelarzy w Gilowicach oraz do Stowarzyszenia Beskidzkie Trutnie.

W miniony czwartek w Gminnym Ośrodku Kultury w Gilowicach obyły się pszczelarskie warsztaty edukacyjno – plastyczne dla dzieci, prowadzone przez pracowników GOK, a także Prezesa Beskidzkiego Międzygminnego Koła Pszczelarzy z siedzibą w Gilowicach - Pana Piotra Biernat oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie – Pana Zygmunta Ormańca – członka zarządu Koła, a także Stowarzyszenia BESKIDZKIE TRUTNIE.

W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały pszczółki z materiałów recyklingowych. Zaproszeni goście poprowadzili wspaniałe spotkanie z pszczołami. W ciekawy sposób ukazali życie pszczół oraz korzyści płynące dla zdrowia człowieka z ich istnienia.

Mali uczestnicy warsztatów ubrani w kombinezony pszczelarskie, mieli okazję po raz pierwszy doświadczyć kontaktu z obecnymi na sali pszczołami, zamkniętymi w szklanej ramie pszczelarskiej. Odbyła się także miodowa degustacja z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.

Oj warto było uczestniczyć w tych miodowych warsztatach. Było słodko, pysznie i zabawnie.

 

GOK Gilowice

Gabriela Kolonko

MIODZIO warsztaty pszczelarskie dla dzieci

Utworzono dnia 23.09.2020, 08:37

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny