Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jak szybko mijają chwile ... Dni Gminy Gilowice juz za nami.

Utworzono dnia 12.07.2019

                                                                                

              Przez dwa dni uczestnicy mogli obejrzeć szereg różnego rodzaju atrakcji przygotowanych przez Gminę Gilowice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach. Impreza ta promuje między innymi sport, zdrowy styl życia, więc na murawie boiska nie mogło zabraknąć naszych młodych drużyn piłkarskich: w sobotę Żaczków, a w niedzielę odbył się turniej piłkarski Smerfików, którzy rywalizowali o Puchar wójta Gminy Gilowice. Uroczyste otwarcie imprezy oraz powitanie zaproszonych gości dokonała Dyrektor GOKu Pani Gabriela Kolonko oraz Wójt Gminy Gilowice Pan Krzysztof Okrzesik.

            Podczas Dni Gminy Gilowice, jak co roku organizatorzy pragną  wesprzeć poprzez akcję charytatywną potrzebujących mieszkańców gminy. Tym razem odbyła się akcja pod hasłem „Uśmiech dla Zuzi”. Dzięki hojności uczestników, udało się zebrać 6717,20zł, co pozwoli na wyjazd małej Zuzi na turnus rehabilitacyjny.

     W sobotnie popołudnie odbyły się także pokazy i porady kosmetyczne, promocja zdrowego stylu życia poprzez stoisko pszczelarskie oraz informacyjne Żywieckich Amazonek. Zorganizowano ściankę wspinaczkową i pokaz sprzętu ratowników górskich GOPR. Wystawa malarska obrazów Adrianny Gałuszki stała się elementem promującym młode talenty artystyczne, a zatem na scenie amfiteatru w przeglądzie wokalnym swój nieodzowny właśnie talent ukazały: Eliza Drobisz, Daria Pyclik oraz Agata Prochota, a na finał gościnnie Michał MIłKO Smagłowski Na gilowickiej scenie zaprezentowali się w rewelacyjnych pokazach tenecznych uczniowie z żywieckiej szkoły tańca DANCE 4 YOU.

            Popołudniem miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, którym było uroczyste odznaczenie mieszkańców gminy Gilowice. Takie szczególne wyróżnienie z rąk Wójta Gminy Gilowice pana Krzysztofa Okrzesika oraz Przewodniczącego Rady Pana Mirosława Pyclika odebrał obecny Sołtys, Pan Andrzej Drobisz. Nie zabrakło oczywiście naszej miejscowej Orkiestry Dętej OSP Gilowice, która uświetniła to wydarzenie swoja muzyką. Tego dnia na scenie zagrał jeszcze zespół Dekonstrukcja, następnie kapela KOSOR i operetka MUSICAL SHOW. Oczywiście największa publiczność zgromadziła gwiazda wieczoru – zespół ŁZY, a tym komu było jeszcze mało muzyki i tańca, mógł się bawić jeszcze długo podczas dyskoteki z Radiem Eska.

       Drugi dzień rozpoczął się na sportowo, czyli na boisku rozegrano mecze towarzyskie najmłodszych drużyn piłkarskich z Żywiecczyzny o puchar Wójta Gminy Gilowice. Tego dnia w ramach akcji charytatywnej mama Zuzi i jej przyjaciele przeprowadzili misiowy konkurs, który cieszył się ogromnym powodzeniem zwłaszcza wśród dzieci. Między czasie trwały pokazy pierwszej pomocy FUNDACJI K2 oraz konkurs PLAY STATION zorganizowany przez Beskid Media. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Oczywiście wesołe miasteczko było głównym powodem uśmiechu, a nawet okrzyków radości i strachu dzieci i nie tylko ich, natomiast nie da się ukryć, że bohaterowie i piosenki przedstawione w Świecie Walta Disneya, a także animacje prowadzone przez Pana Macieja Kameckiego sprawiły, że uśmiech na twarzach dzieci nie znikał. Okazało się także, iż dzieci z Gilowic i Rychwałdu, należące do zespołów: PARADISE, MINI PARADISE, TUTTI FRUTTI oraz HAPPY prowadzone przez Panią Katarzynę Kubicę, już mają swoich fanów co od razu było zauważalne podczas ich występów. Na deskach amfiteatru, nie zabrakło i tym razem akcentu góralskiego. Najpierw przygrywała nam kapela góralska KATARINA, a następnie zespół regionalny ZIEMIA SUSKA. Swój znakomity wokal, przedstawiła nam także laureatka wielu konkursów - Żaneta Rus. Gwiazdą niedzielnego wieczoru, była oczywiście Gosia Andrzejewicz, która zdobyła serca całej naszej publiczności. Kończąc imprezę, można było jeszcze pobawić się przy muzyce z DJ Krisem.

        W przeddzień swoich urodzin organizatorzy oraz Przewodniczący Rady Gminy, radni i sołtys przygotowali dla Wójta Pana Krzysztofa Okrzesika miłą niespodziankę. Oczywiście obdarowany został bukietem pięknych kwiatów oraz odśpiewano tradycyjne „Sto lat”, a dodatkowo … „Happy Birthday to you” w wykonaniu znanej Merlin … Tegoroczne Dni Gminy Gilowice, prowadzone były przez znakomitą redaktorkę Radia Eska, Panią Agatę Chmielowską. Pani Agata wraz z wójtem Panem Krzysztofem Okrzesikiem i Dyrektor GOKu Panią Gabrielą Kolonko, prowadziła także konkurs o tematyce związanej z gminą oraz zdrowym stylem życia, który cieszył się ogromnym powodzeniem.

        Dni Gminy Gilowice, to impreza mająca za zdanie promowanie lokalnych artystów, produktów, regionu, ale głównym zadaniem naszym jako organizatorów było, stworzyć mieszkańcom, sąsiadom okolicznych miejscowości i turystom, możliwości spędzenia wolnego czasu wraz z rodziną, korzystając z licznych atrakcji z dobrą muzyką w tle.

 

            Dziękujemy uczestnikom, artystom, sponsorom, wolontariuszom oraz strażakom za pomoc w przygotowaniu i realizacji Dni Gminy Gilowice 2019.

 

                                                  

                                                          Organizatorzy

 

 

 Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada,

lecz przez to, kim jest.

 Nie przez to, co ma,

 lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.”

 

                                                                                                                                                         Jan Paweł II  

Organizatorzy

Składają serdeczne podziękowania i  wyrazy wdzięczności

dla partnerów DNI Gminy Gilowice 2019,

którzy finansowo lub organizacyjnie wsparli naszą gminną uroczystość

A są to:

 

 

- Party Serwis

- Firma OLBET

- DREV – MEX

- Firma Usługowa PITĄG

- SANIT TRANS

- Szkoła Tańca DANCE 4 YOU

- Bank Spółdzielczy w Gilowicach

- Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu

- RS Group

- SOBUD – TOMASZ SOCHA

- GS SCH Gilowice – Łękawica

- DEKO-PIEK Gilowice

- DELIKATESY CENTRUM Gilowice

- ABC GILOWICE

- Ośrodek Wypoczynkowy Beskidek Gilowice

- Spółdzielnia BESKIDEK SMAK Gilowice

- AUROLAND – SKŁADY WĘGLA. Żywiec i Buczkowice

- Dwór Rychwałd

- Sklep Spożywczo – Przemysłowy ANNA KORCZAK

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego ŁOBODA Gilowice

- Firma Handlowo – Usługowa Beskidek Bartłomiej Ormaniec

- ODIDO Gilowice Rozcięta

- AUTO SERWIS- KRZYSZTOF ŁOBODA

- Przedsiębiorstwo Handlowe EKO – AGATA I ZBIGNIEW JĘDRYSEK

- SALON Prestiż Rychwałd

- SALON Relax Rychwałd

- TELICO Beskid Media

- KLEKS Gilowice

- Stateczek Turystyczny Ziemia Żywiecka

- Mechanika Pojazdowa – Ireneusz Jędrysek

- TUŃCZYK Gilowice

- MiŁKO Profesjonalne Masaże z dojazdem

- Centrum Ogrodniczo Pszczelarskie Gilowice

- FOTOBUDKA Zofia i Sebastian Kastelik

 

PATRONAT MEDIALNY

SUPER NOWA

Radio ESKA

KRONIKA  BESKIDZKA

Żywiec Info

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny